درباره وبلاگ


با نام و یاد حضرت حق

ما گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان هستیم که قصد ارائه خدمات در زمینه علوم مهندسی مکانیک، شیمی و هوا و فضا داریم. امیداوریم که بتوانیم در لحظه های حساس کنار شما باشیم.


مدیر وبلاگ : رحیم خسروی نسب
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
پایگاه داده های CFD
مشاوره و ارائه خدمات در زمینه علوم مهندسی مکانیک، شیمی و هوا و فضا.
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
گاهی اوقات شده که شما می خواهید در یک فرمت پایان نامه ، گزارش و یا مقاله متن خود را پیست کرده و از فرمت آن قالب ورد استفاده کنید و  در ضمن مطالب اضافی رو حذف کنید. یک روش ساده این است که با اسکرول موس انتخاب کنید و کلید حذف رو انتخاب کنید.
اما روش ساده تر این است که به ترتیب زیر عمل کنید:
1. View
2.Check the Navigation Pane
3. Right Click on Headings
4. Select Delete

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


خواندن متون دانشگاهی تا حدودی سخت هست و نیاز به علاقه دارد. از انجایی که اکثریت افراد فقط به تعدادی محدود موضوع علاقه مند هستند اما دروس دانشگاه حتی در رشته تخصصی مانند تبدیل انرژی، متنوع است. مثلا از بین همه این دروس من فقط به احتراق پیشرفته علاقه داشتم.
در مورد نحوه یادگیری خب روش های متفاوتی وجود دارد که می توانید از کلیپ های یوتیوب استفاده کنید. 
تجربه شخصی بنده به این صورت بود که :
من در طول دانشگاه روزی 5 ساعت سرکار می رفتم و تقریبا کار نشدی هست که بتوان هم درس خواند و هم کار کرد، چون عملا حجم پروژه ها، هوم ورک ها و مطالبی که درس داده میشه اینقد زیاده که وقت کم میاد. در ضمن من دانشگاه صنعتی اصفهان درس خوندم و درس های سختی رو پاس کردم، چون فکر میکردم این درسها بعدا بدردم خواهند خورد و تا حدودی مفید بود و ازشون تو کارم استفاده کردم.

حال روش:
من خودم سعی میکردم جزوه بنویسم و صدای استاد رو ضبط کنم، بعد این جزوه رو پاکنویس میکردم همزمان هم به توضیحات استاد گوش میکردم، در ضمن اگر فکر میکردم به کتاب هم نیاز هست و مطالبی رو استاد نگفته رو از رو کتاب تو جزوم می نوشتم و قسمت های مهم رو های لایت می کردم. (معمولا این کار رو اخر هفته انجام می دادم)
در آخر ترم من همین های لایت ها رو میخوندم، البته قبل از کلاس درس به جزوه های جلسه قبل نیگا می کردم باور کنید فقط نیگا، من یادم هست که دانشجو ها سر کلاس سروصدا میکردند ولی من فقط جزوه رو ورق می زدم.
خوشحال میشم نظرات شما رو بشنوم. ممنونم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدل شبکه لغزان(ُSliding) به شما اجازه میدهد تا یک مساله با نواحی(Zones) متحرک نسبت به همدیگر را حل و مدل سازی کنید. این حرکت نسبی می تواند به صورت انتقالی و یا چرخشی باشد. حرکت نسبی اجزا ساکن و متحرک مساله را به صورت ناپایا(Usteady) در میآورد. اغلب مسایل گذرا به صورت پریودیک با زمان است که جواب کذار با یک پریود و یا دوره تناوب متناسب با سرعت حرکت دامنه ها تکرار می شود.
مش دینامیک به شما اجازه می دهد که مرزهای نواحی سلولی نسبت به دیگر مرزها حرکت کنند و متعاقبا مش و یا شبکه مناسب را به این نواحی اعمال کنید. مرزهای می تواند به صورت صلب باشد و نسبت به همدیگر حرکت کند(حرکت خطی و چرخشی) و هم چنین می تواند این مرز در حین حرکت تغییر شکل بدهد.

برای تصمیم گیری برای انتخاب مش لغزان و یا مش دینامیک به موارد زیر دقت کنید:

 • مسائل متفاوت زیادی می تواند از هر دو روش حل شود.
 • اگر مسئله مورد نظر منجر به تغییر شکل  مش و یا شبکه نمی شود، مدب مش لغزان پیشنهاد می شود و این هم مهم است که این مدل ساده تر و بهینه تر است.
 • مش دینامیک وقتی استفاده می شود که شبکه اولیه در طول فیزیک مسئله تغییر شکل می دهد و یا اینکه شبکه تابعیت جواب مسئله پیدا می کند. به عنوان مثال برای مسئله 6 درجه آزادی حرکت جسم تابعیت نیرویی است که به آن وارد می شود و در طول حل تغییر می کند. 
برای مثال هایی در این زمینه به تلگرام زیر پیام بدهید:


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فلوئنت مکانیزم تعریف پروفایل مرزی بسیار انعطاف پزیری را فراهم می کند.این ویژگی به شما اجازه میدهد تا از داده های تجربی، داده های محاسبه شده به وسیله یک برنامه خارجی یا داده های ذخیره شده از حل قبلی (با استفاده از پنل write profile ) به عنوان شرط مرزی برای یک متغیر استفاده کنید. فلوینت امکان درون یابی داده های متغیر انتخاب شده را روی نواحی صفحات و نواحی سلولی با استفاده از فایل های پروفایل فراهم می آورد.

مراحل استفاده از یک پروفایل برای شرط مرزی مشخص 
1- فایلی را که شامل پروفایل مورد نظر است بسازید.

 •      پیشنهاد می شود که برای هر شرط مرزی ابتدا مقدار پیش فرض فلوئنت را به صورت پروفایل رایت کنید و سپس در قالب آن داده های خود را وارد کنید. همان طور که عنوان شد فلوئنت این قابلیت را دارد که از میان داده های وارد شده برای هر سلول میان یابی کند

2- پروفایل را با استفاده از Read در پنل profile\ define بخوانید و یا می توانید از مسیر 
file ==>  Read ==>   profile  
استفاده کنید.

3- در پنجره boundary conditions  میدان های تعریف شده در فایل پروفایل را انتخاب کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic