پایگاه داده های CFD با نام و یاد حضرت حق ما گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان هستیم که قصد ارائه خدمات در زمینه علوم مهندسی مکانیک، شیمی و هوا و فضا داریم. امیداوریم که بتوانیم در لحظه های حساس کنار شما باشیم. tag:http://iutcfd.ir 2020-10-21T02:09:42+01:00 mihanblog.com حذف صفحاتی از ورد WORD با روش ساده 2017-10-28T08:36:01+01:00 2017-10-28T08:36:01+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/63 رحیم خسروی نسب گاهی اوقات شده که شما می خواهید در یک فرمت پایان نامه ، گزارش و یا مقاله متن خود را پیست کرده و از فرمت آن قالب ورد استفاده کنید و  در ضمن مطالب اضافی رو حذف کنید. یک روش ساده این است که با اسکرول موس انتخاب کنید و کلید حذف رو انتخاب کنید.اما روش ساده تر این است که به ترتیب زیر عمل کنید:1. View2.Check the Navigation Pane3. Right Click on Headings4. Select Delete گاهی اوقات شده که شما می خواهید در یک فرمت پایان نامه ، گزارش و یا مقاله متن خود را پیست کرده و از فرمت آن قالب ورد استفاده کنید و  در ضمن مطالب اضافی رو حذف کنید. یک روش ساده این است که با اسکرول موس انتخاب کنید و کلید حذف رو انتخاب کنید.
اما روش ساده تر این است که به ترتیب زیر عمل کنید:
1. View
2.Check the Navigation Pane
3. Right Click on Headings
4. Select Delete

]]>
چگونه درس های دانشگاه را با نمره بالا پاس کنیم و یاد هم بگیریم. 2017-10-26T07:11:41+01:00 2017-10-26T07:11:41+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/62 رحیم خسروی نسب خواندن متون دانشگاهی تا حدودی سخت هست و نیاز به علاقه دارد. از انجایی که اکثریت افراد فقط به تعدادی محدود موضوع علاقه مند هستند اما دروس دانشگاه حتی در رشته تخصصی مانند تبدیل انرژی، متنوع است. مثلا از بین همه این دروس من فقط به احتراق پیشرفته علاقه داشتم.در مورد نحوه یادگیری خب روش های متفاوتی وجود دارد که می توانید از کلیپ های یوتیوب استفاده کنید. تجربه شخصی بنده به این صورت بود که :من در طول دانشگاه روزی 5 ساعت سرکار می رفتم و تقریبا کار نشدی هست که بتوان هم درس خواند و هم کار کرد، چون عم خواندن متون دانشگاهی تا حدودی سخت هست و نیاز به علاقه دارد. از انجایی که اکثریت افراد فقط به تعدادی محدود موضوع علاقه مند هستند اما دروس دانشگاه حتی در رشته تخصصی مانند تبدیل انرژی، متنوع است. مثلا از بین همه این دروس من فقط به احتراق پیشرفته علاقه داشتم.
در مورد نحوه یادگیری خب روش های متفاوتی وجود دارد که می توانید از کلیپ های یوتیوب استفاده کنید. 
تجربه شخصی بنده به این صورت بود که :
من در طول دانشگاه روزی 5 ساعت سرکار می رفتم و تقریبا کار نشدی هست که بتوان هم درس خواند و هم کار کرد، چون عملا حجم پروژه ها، هوم ورک ها و مطالبی که درس داده میشه اینقد زیاده که وقت کم میاد. در ضمن من دانشگاه صنعتی اصفهان درس خوندم و درس های سختی رو پاس کردم، چون فکر میکردم این درسها بعدا بدردم خواهند خورد و تا حدودی مفید بود و ازشون تو کارم استفاده کردم.

حال روش:
من خودم سعی میکردم جزوه بنویسم و صدای استاد رو ضبط کنم، بعد این جزوه رو پاکنویس میکردم همزمان هم به توضیحات استاد گوش میکردم، در ضمن اگر فکر میکردم به کتاب هم نیاز هست و مطالبی رو استاد نگفته رو از رو کتاب تو جزوم می نوشتم و قسمت های مهم رو های لایت می کردم. (معمولا این کار رو اخر هفته انجام می دادم)
در آخر ترم من همین های لایت ها رو میخوندم، البته قبل از کلاس درس به جزوه های جلسه قبل نیگا می کردم باور کنید فقط نیگا، من یادم هست که دانشجو ها سر کلاس سروصدا میکردند ولی من فقط جزوه رو ورق می زدم.
خوشحال میشم نظرات شما رو بشنوم. ممنونم
]]>
مثال مش متحرک و لغزان Dynamic And Sliding Mesh 2017-10-23T08:45:29+01:00 2017-10-23T08:45:29+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/61 رحیم خسروی نسب مدل شبکه لغزان(ُSliding) به شما اجازه میدهد تا یک مساله با نواحی(Zones) متحرک نسبت به همدیگر را حل و مدل سازی کنید. این حرکت نسبی می تواند به صورت انتقالی و یا چرخشی باشد. حرکت نسبی اجزا ساکن و متحرک مساله را به صورت ناپایا(Usteady) در میآورد. اغلب مسایل گذرا به صورت پریودیک با زمان است که جواب کذار با یک پریود و یا دوره تناوب متناسب با سرعت حرکت دامنه ها تکرار می شود.مش دینامیک به شما اجازه می دهد که مرزهای نواحی سلولی نسبت به دیگر مرزها حرکت کنند و متعاقبا مش و یا شبکه مناسب را به این نو مدل شبکه لغزان(ُSliding) به شما اجازه میدهد تا یک مساله با نواحی(Zones) متحرک نسبت به همدیگر را حل و مدل سازی کنید. این حرکت نسبی می تواند به صورت انتقالی و یا چرخشی باشد. حرکت نسبی اجزا ساکن و متحرک مساله را به صورت ناپایا(Usteady) در میآورد. اغلب مسایل گذرا به صورت پریودیک با زمان است که جواب کذار با یک پریود و یا دوره تناوب متناسب با سرعت حرکت دامنه ها تکرار می شود.
مش دینامیک به شما اجازه می دهد که مرزهای نواحی سلولی نسبت به دیگر مرزها حرکت کنند و متعاقبا مش و یا شبکه مناسب را به این نواحی اعمال کنید. مرزهای می تواند به صورت صلب باشد و نسبت به همدیگر حرکت کند(حرکت خطی و چرخشی) و هم چنین می تواند این مرز در حین حرکت تغییر شکل بدهد.

برای تصمیم گیری برای انتخاب مش لغزان و یا مش دینامیک به موارد زیر دقت کنید:

  • مسائل متفاوت زیادی می تواند از هر دو روش حل شود.
  • اگر مسئله مورد نظر منجر به تغییر شکل  مش و یا شبکه نمی شود، مدب مش لغزان پیشنهاد می شود و این هم مهم است که این مدل ساده تر و بهینه تر است.
  • مش دینامیک وقتی استفاده می شود که شبکه اولیه در طول فیزیک مسئله تغییر شکل می دهد و یا اینکه شبکه تابعیت جواب مسئله پیدا می کند. به عنوان مثال برای مسئله 6 درجه آزادی حرکت جسم تابعیت نیرویی است که به آن وارد می شود و در طول حل تغییر می کند. 
برای مثال هایی در این زمینه به تلگرام زیر پیام بدهید:

https://t.me/ReDaBiSth

]]>
تعریف پروفایل در فلوئنت (ِDefine Profile) 2017-10-23T07:23:30+01:00 2017-10-23T07:23:30+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/60 رحیم خسروی نسب فلوئنت مکانیزم تعریف پروفایل مرزی بسیار انعطاف پزیری را فراهم می کند.این ویژگی به شما اجازه میدهد تا از داده های تجربی، داده های محاسبه شده به وسیله یک برنامه خارجی یا داده های ذخیره شده از حل قبلی (با استفاده از پنل write profile ) به عنوان شرط مرزی برای یک متغیر استفاده کنید. فلوینت امکان درون یابی داده های متغیر انتخاب شده را روی نواحی صفحات و نواحی سلولی با استفاده از فایل های پروفایل فراهم می آورد.مراحل استفاده از یک پروفایل برای شرط مرزی مشخص 1- فایلی را که شامل پروفایل مورد نظ فلوئنت مکانیزم تعریف پروفایل مرزی بسیار انعطاف پزیری را فراهم می کند.این ویژگی به شما اجازه میدهد تا از داده های تجربی، داده های محاسبه شده به وسیله یک برنامه خارجی یا داده های ذخیره شده از حل قبلی (با استفاده از پنل write profile ) به عنوان شرط مرزی برای یک متغیر استفاده کنید. فلوینت امکان درون یابی داده های متغیر انتخاب شده را روی نواحی صفحات و نواحی سلولی با استفاده از فایل های پروفایل فراهم می آورد.

مراحل استفاده از یک پروفایل برای شرط مرزی مشخص 
1- فایلی را که شامل پروفایل مورد نظر است بسازید.

  •      پیشنهاد می شود که برای هر شرط مرزی ابتدا مقدار پیش فرض فلوئنت را به صورت پروفایل رایت کنید و سپس در قالب آن داده های خود را وارد کنید. همان طور که عنوان شد فلوئنت این قابلیت را دارد که از میان داده های وارد شده برای هر سلول میان یابی کند

2- پروفایل را با استفاده از Read در پنل profile\ define بخوانید و یا می توانید از مسیر 
file ==>  Read ==>   profile  
استفاده کنید.

3- در پنجره boundary conditions  میدان های تعریف شده در فایل پروفایل را انتخاب کنید.

]]>
جابجایی آزاد و نحوه مدل سازی آن در فلوئنت 2017-09-30T21:40:11+01:00 2017-09-30T21:40:11+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/59 رحیم خسروی نسب برای حرکت جریان نیاز است که یک نیروی خارجی آن را به حرکت درآورد. حرکت جریان می تواند به واسطه اختلاف ارتفاع باشد بدین معنا که اگر دو مخزن در ارتفاع های متفاوت باشد جریان از مخرن با ارتفاع بیشتر به مخزن با ارتفاع کمتر جاری خواهد شد. نیرویی که باعث حرکت جریان است نیروی گرانش است. مثال دیگر آن جریان آب در رودخانه ها یکی دیگر از نیروها اختلاف فشار است، فشار در واقع میزان جنبش مولکول ها است که به طور معمول نیروی وارد بر واحد سطح است. قاعدتا میزان اختلاف فشار در ایجاد سرعت تاثیر گذار است. در پمپ برای حرکت جریان نیاز است که یک نیروی خارجی آن را به حرکت درآورد. حرکت جریان می تواند به واسطه اختلاف ارتفاع باشد بدین معنا که اگر دو مخزن در ارتفاع های متفاوت باشد جریان از مخرن با ارتفاع بیشتر به مخزن با ارتفاع کمتر جاری خواهد شد. نیرویی که باعث حرکت جریان است نیروی گرانش است. مثال دیگر آن جریان آب در رودخانه ها
یکی دیگر از نیروها اختلاف فشار است، فشار در واقع میزان جنبش مولکول ها است که به طور معمول نیروی وارد بر واحد سطح است. قاعدتا میزان اختلاف فشار در ایجاد سرعت تاثیر گذار است. در پمپ ها با حرکت پره ها انرژی جنبشی تیغه ها به نیروی فشار تبدیل می شود که این نیروی فشار عامل حرکت جریان است.
یکی دیگر از عوامل حرکت نیروی شناوری است که این نیرو به واسطه گرانش رخ می دهد. فرض کنید جسمی مانند تکه چوب را به داخل آب پرتاب کنید، جسم بر روی آب شناور می شود اما در هوا شناور نمی شود(بادکنک نیتروژن در هوا شناور می شود، سقوط نمی کند) تفاوت در مقدار نیروی  ارشمیدس است.
همانطور که مشخص است ارتفاع سیال ایجاد فشار هیدرواستاتیکی می کند که در جو زمین به دلیل اینکه 100 کیلومتر ارتفاع هوا داریم بنابراین حدود 100 کیلو پاسکال فشار در سطح زمین فشار ایجاد شده است. همین مساله در سیال آب وجود دارد که با افزایش عمق، میزان فشار افزایش می یابد . وقتی جسم جامد و حتی توده سیال در داخل سیال با دانسیته متفاوت قرار می گیرد دو نیرو به آن وارد می شود.
1. نیروی گرانش
2. نیروی شناوری
نیروی شناوری چگونه ایجاد می شود، نیرویی است که به سبب اختلاف فشاری که بین سطح بالا و پایین جسم به جسم وارد می شود. تفاوت این دو نیرو است که باعث شناور، غرق و یا حرکت در جهت عکس گرانش جسم می شود.
حالا فرض کنید توده ی سیال گرمی وجود دارد، مجموع نیروی فشاری و گرانش(گرم شدن باعث کاهش دانسیته می شود) در حالت عادی دمای توده و هوای اطراف یکسان است، اما با گرم شدن میزان گرانش کاهش پیدا می کند از این رو جمع نیروی ها برابر صفر نمی شود فلذا این نیرو باعث حرکت سیال به سمت بالا می شود.
حرکت حباب به سمت بالا، از این رو است که نیروی فشاری وارد بر حباب توسط گرانش وارده بر حباب خنثی نمی شود بنابراین حباب به سمت بالا حرکت می کند.
افزایش ارتفاع توده سیال باعث افزایش میزان نیروی فشاری وارده بر توده سیال می شود.
]]>
ایجاد مرز پریودیک در فلوئنت + periodic boundaries in Fluent 2017-09-28T23:04:54+01:00 2017-09-28T23:04:54+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/58 رحیم خسروی نسب برای ایجاد مرز پریرودید کافی است به صورت زیر عمل کنید:باید بدانید که مرزهای مدل شما، پریودیک به صورت خطی یا انتقالی و یا به صورت دوارنی هستند.Periodic Type: 1. Translational 2. Rotationalدر هنگام تولید شبکه به مرزی های که جفت می شوند دقت کنید تا از لحاظ هندسه یکسان باشند. بعد در فلوئنت این جفت ها را به صورت پریودیک با استفاده از پنجره کانسول به همدیگر مرتبط کنید. نکته ای که باید توجه کنید این است که شما می توانید از طریق پنجره کانسول بعضی از دستورات رو اجرا کنید. اما بعضی از دستوارت فقط از برای ایجاد مرز پریرودید کافی است به صورت زیر عمل کنید:
باید بدانید که مرزهای مدل شما، پریودیک به صورت خطی یا انتقالی و یا به صورت دوارنی هستند.
Periodic Type:
1. Translational
2. Rotational
در هنگام تولید شبکه به مرزی های که جفت می شوند دقت کنید تا از لحاظ هندسه یکسان باشند. بعد در فلوئنت این جفت ها را به صورت پریودیک با استفاده از پنجره کانسول به همدیگر مرتبط کنید. 
نکته ای که باید توجه کنید این است که شما می توانید از طریق پنجره کانسول بعضی از دستورات رو اجرا کنید. اما بعضی از دستوارت فقط از طریق پنجره کانسول امکان پذیر است مانند همین پریودیک کردن شرایط مرزی.
برای پریودیک کردن کافی است دستوارت زیر را به صورت پشت سر هم در پنجره کانسول بنویسید و اینتر بزنید:

1. mesh 
2. modify-zones
3. make-periodic
بعد از این باید آی دی هر یک از مرزهای پریودیک را وارد کنید. که به صورت زیر متن زیر برای شما نشان داده خواهد شد و در جاهای مربوط آی دی مرز اول سپس آی دی مرز دوم را وارد  کنید و در دستور سوم نوع مرز پریودیک را مشخص کنید.
Periodic zone [()] "write your first B. zone ID"
Shadow zone [()] "enter the pair B. zone ID"
Rotational periodic? (if no, translational) [yes] "yes or no yes is for Rotational type and no for translational"

Eaxmple:
Periodic zone [()] 8
  Shadow zone [()] 5
  Rotational periodic? (if no, translational) [yes] no

Result: zones 8 and 5 are periodic and the type is translational

]]>
نحوه استفاده از دوفازی VOF در فلوئنت 2017-09-27T22:46:49+01:00 2017-09-27T22:46:49+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/57 رحیم خسروی نسب برای استفاده از دوفازی VOF در بخش چندفازی آن را فعال کنید. در این روش مرز مشترک اولیه باید داده شود بعد با توجه به معادلات مومنتم و نیروی وارده مرز مشترک تغییر می کند مهم ترین نیروی وارد بر مرز مشترک، نیروی کشش سطحی است که اگر فعال کنید بر حسب دما می توانید ضریب کشش سطحی را وارد کنید یا می توانید ثابت در نظر بگیرید. برای حدس اولیه ابتدا اینشیالایز کنید سپس آن را توسط ادپت adapt تصحیح کنید. بعد از مارک کردن ناحیه ای که می خواهید کسر جرمی آن تغییر یابد. آن در قسمت پچ در بخش اینشیالایز اعمال کنی برای استفاده از دوفازی VOF در بخش چندفازی آن را فعال کنید. در این روش مرز مشترک اولیه باید داده شود بعد با توجه به معادلات مومنتم و نیروی وارده مرز مشترک تغییر می کند مهم ترین نیروی وارد بر مرز مشترک، نیروی کشش سطحی است که اگر فعال کنید بر حسب دما می توانید ضریب کشش سطحی را وارد کنید یا می توانید ثابت در نظر بگیرید.
برای حدس اولیه ابتدا اینشیالایز کنید سپس آن را توسط ادپت adapt تصحیح کنید. بعد از مارک کردن ناحیه ای که می خواهید کسر جرمی آن تغییر یابد. آن در قسمت پچ در بخش اینشیالایز اعمال کنید.
در مطالب بعدی در مورد کانال رو باز و نحوه ایجاد موج بحث خواهد شد.
]]>
کامپایل کردن کد UDF و نحوه اجرای آن 2017-09-27T08:46:06+01:00 2017-09-27T08:46:06+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/56 رحیم خسروی نسب همان طور که می دانید کد یو دی اف به صورت فایل تکست با پسوند دات سی (c.) نوشته می شود. بعد از کامل کردن آن می توانید آن را به دو روش کد اصلی فلوئنت پیوست کنید.روش اول: استفاده از تفسیرگر خود فلوئنت تحت عنوان Interpreting این روش توسط تفسیرگر خود فلوئنت انجام می شود که مسیر آن  به صورت زیر است.Define/User-Defined/Functions/Interpretedروش دوم: استفاده از کامپایلر C در ویژوال استدیو نصب کامل Microsoft Visual Studio >2008دو راه حل دارد. راحل اولی برای حالتی است که شما فایل کیس و دیتا خار همان طور که می دانید کد یو دی اف به صورت فایل تکست با پسوند دات سی (c.) نوشته می شود. بعد از کامل کردن آن می توانید آن را به دو روش کد اصلی فلوئنت پیوست کنید.
روش اول: استفاده از تفسیرگر خود فلوئنت تحت عنوان Interpreting
این روش توسط تفسیرگر خود فلوئنت انجام می شود که مسیر آن  به صورت زیر است.
Define/User-Defined/Functions/Interpreted
روش دوم: استفاده از کامپایلر C در ویژوال استدیو
نصب کامل Microsoft Visual Studio >2008
دو راه حل دارد. راحل اولی برای حالتی است که شما فایل کیس و دیتا خارج از ورکبنچ انسیس اجرا کرده اید و حالت دوم نیاز به کار خاصی نیست خود ورکبنچ کامپایلر را فرخوانی می کند.
1. برای اجرای آن می توانید از پنجره  CMD ویژوال استدیو استفاده کنید(cross tools x64)
در سرچ ویندوز cmd سرچ کنید.
     2. استفاده از انسیس ورکبنچ(َAnsys workbench)
بعد از انتخاب یکی از حالت های بالا از مسیر زیر اقدام کنید:

Define/User-Defined/Functions/Compiled...
]]>
وارد کردن فایل تکست به یودی اف UDF 2017-09-27T08:30:28+01:00 2017-09-27T08:30:28+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/55 رحیم خسروی نسب برای وارد کردن فایل تکست یا دیتا به کد UDF می توانید از دستورات زیر استفاده کنید:FILE *fp3;  FILE *fp4; float acc; // sometimes real type don't workfp3=fopen("textfile.txt","r"); //You open this text file for reading from    // Also you can use *.dat filefscanf(fp3,"%f",&acc);  // you read fromfp4=fopen("writefile.txt","a"); //You open this text file for writing onfprintf(fp4,"%f\n",acc); // you write on  fclose(fp4);fclose(fp3);  برای وارد کردن فایل تکست یا دیتا به کد UDF می توانید از دستورات زیر استفاده کنید:

FILE *fp3;  
FILE *fp4; 
float acc; // sometimes real type don't work
fp3=fopen("textfile.txt","r"); //You open this text file for reading from
    // Also you can use *.dat file
fscanf(fp3,"%f",&acc);  // you read from

fp4=fopen("writefile.txt","a"); //You open this text file for writing on
fprintf(fp4,"%f\n",acc); // you write on
  
fclose(fp4);
fclose(fp3); 
]]>
با پرینتر سه بعدی به آینده سفر کنید. 2017-07-29T10:43:11+01:00 2017-07-29T10:43:11+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/49 رحیم خسروی نسب تکنولوژی پرینتر های سه بعدی چند سالی است که در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره دیده می شود. اولین عرصه حضور پرینتر های سه بعدی در سال ۲۰۱۵ در ماه نوامبر بود که در واقع در ساخت یک ماشین از پرینتر های سه بعدی استفاده شده بود و این ماشین در لاس وگاس رونمایی شد. در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ در Oak Ridge National Laboratories اولین عرضه جدی محصولات سه بعدی را مشاهده کردیم، در این نمایشگاه از منزل مسکونی رونمایی شد که تماما با پرینتر های سه بعدی ساخته شده بود و این منزل کاملاً مناسب برای زندگی است. علاوه تکنولوژی پرینتر های سه بعدی چند سالی است که در بسیاری از جنبه های زندگی روزمره دیده می شود. اولین عرصه حضور پرینتر های سه بعدی در سال ۲۰۱۵ در ماه نوامبر بود که در واقع در ساخت یک ماشین از پرینتر های سه بعدی استفاده شده بود و این ماشین در لاس وگاس رونمایی شد. در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ در Oak Ridge National Laboratories اولین عرضه جدی محصولات سه بعدی را مشاهده کردیم، در این نمایشگاه از منزل مسکونی رونمایی شد که تماما با پرینتر های سه بعدی ساخته شده بود و این منزل کاملاً مناسب برای زندگی است. علاوه بر این پروژه، پروژه هایی نیز در ساخت وسایل منزل با استفاده از پرینتر های سه بعدی نیز دیده شده است.

برای اطلاعات بیشتر از سایت طراحی سه بعدی دیدن کنید.

]]>
انجام پروژه های یودی اف نویسی در فلوئنت 2017-04-27T15:27:38+01:00 2017-04-27T15:27:38+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/48 رحیم خسروی نسب دانشجویان و محققین عزیز می توانند برای انجام کدهای یودی اف UDF خود می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایند.شماره تلفن: 09130049681  _تماس از ساعت 17 الی 21ایمیل:mike.smart.kemp@gmail.com
دانشجویان و محققین عزیز می توانند برای انجام کدهای یودی اف UDF خود می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایند.
شماره تلفن: 09130049681  _تماس از ساعت 17 الی 21
ایمیل:mike.smart.kemp@gmail.com
انجام پروژه های یودی اف
]]>
پذیرش یودی اف نویسی در فلوئنت + پذیرش UDF نویسی در فلوئنت 2017-04-27T15:16:58+01:00 2017-04-27T15:16:58+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/47 رحیم خسروی نسب دانشجویان و محققین عزیز می توانند برای راهنمایی در نوشتن کدهای یودی اف UDF خود می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایند.شماره تلفن: 09130049681  _تماس از ساعت 17 الی 21ایمیل:mike.smart.kemp@gmail.comادرس تلگرام:Comming Soon دانشجویان و محققین عزیز می توانند برای راهنمایی در نوشتن کدهای یودی اف UDF خود می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایند.
شماره تلفن: 09130049681  _تماس از ساعت 17 الی 21
ایمیل:mike.smart.kemp@gmail.com
ادرس تلگرام:
Comming Soon
یودی اف UDF
]]>
دانلود کتاب صوتی گیم آف ترونز+ Game of thrones کتاب صوتی فایل صوتی بازی تاج و تخت 2017-04-27T09:13:57+01:00 2017-04-27T09:13:57+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/46 رحیم خسروی نسب فایل های صوتی کتاب های نغمه یخ و آتش توسط گروه والریا آماده شده است. برای دانلود این کتاب های صوتی نغمه یخ و آتش می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید که در کانال تلگرام این فایل ها آپلود شده است. فایل های صوتی کتاب های نغمه یخ و آتش توسط گروه والریا آماده شده است. برای دانلود این کتاب های صوتی نغمه یخ و آتش می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید که در کانال تلگرام این فایل ها آپلود شده است.
Game of Thrones ]]>
فعال سازی تماس صوتی تلگرام + Telegram 2017-04-16T04:39:54+01:00 2017-04-16T04:39:54+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/45 رحیم خسروی نسب برای فعال سازی تماس صوتی تلگرام باید یک نفر که این قابلیت برای آن شخص فعال است با شما تماس بگیرد. برای فعال سازی تماس صوتی تلگرام باید یک نفر که این قابلیت برای آن شخص فعال است با شما تماس بگیرد.

]]>
رفع مشکل نرم افزار اسنگیت (snagit) -مشکل ذخیره کردن در فایل ها 2017-04-15T06:19:32+01:00 2017-04-15T06:19:32+01:00 tag:http://iutcfd.ir/post/44 رحیم خسروی نسب در فایل زیر شما یاد می گیرید که چگونه فایل های ویدئویی را ذخیره کنید. آموزش ذخیره کردن فایل های ویدئویی در نرم افزار اسنگیت snagit :[http://www.aparat.com/v/vyLCN]دانلود با کیفیت های مختلف:دانلود ویدئو با کیفیت 270pدانلود ویدئو با کیفیت 360pدانلود ویدئو با کیفیت 720p در فایل زیر شما یاد می گیرید که چگونه فایل های ویدئویی را ذخیره کنید. آموزش ذخیره کردن فایل های ویدئویی در نرم افزار اسنگیت snagit :

[http://www.aparat.com/v/vyLCN]

دانلود با کیفیت های مختلف:

دانلود ویدئو با کیفیت 270p

دانلود ویدئو با کیفیت 360p
دانلود ویدئو با کیفیت 720p
]]>